Životní pojištění

Základy o životním pojištění

Životní pojištění jeden z mnoha důležitých kroků, které musíme udělat v našem životě, a proto je dobré opravdu se plně seznámit se všemi kritérii životního pojištění. Dobré životní pojištění, v dostatečné míře plnění, nemusí být zrovna levnou záležitostí. Špatně zvolené životní pojištění se může stát neefektivním a jsou to vyhozené peníze, za které jste mohli mít spoustu jiných a užitečnějších věcí. Životní pojištění je pro pojištěného člověka finanční jistota v případě nepředvídatelných událostí a rizik. Rozsah a výše plnění zvoleného životního pojištění se odvíjí od placené částky, a proto záleží na pečlivém výběru.

Důležité informace

Z důvodů, pro které chceme uzavřít životní pojištění, vyplívají zásady, podle kterých je vhodné vybrat. Doporučuje se řídit těmito základními zásadami, pojištění uzavírat v mladém věku, z toho vyplývá menší placená částka, pojištění neuzavírat ve věku nad 60 let, nevyužívat krátkodobých pojištění, které jsou na krátkou dobu nevýhodná, pojistit se na určitou vyšší plnění pojištění, proto aby při případné nehodě bylo pojištění efektivní, a vy jste se nemuseli strachovat, co bude dál. Výše plnění pojištění by měla několikanásobně převyšovat Váš roční plat,  v případě že je na Vašem platu závislá nejen jedna osoba, ale například celá rodina. Na tyto doporučení je dobré myslet při výběru životního pojištění.

Daňová úspora

Výhoda při sjednání životního pojištění je tzv. daňová úspora, což znamená daňová uznatelnost zaplaceného pojistného. Novela zákon o daních z příjmů umožňuje odepisovat z daní z příjmu příspěvek na životní pojištění, což není zrovna malá částka. Při uzavření více pojistných smluv se částky pro odpočet sčítají, ale pořád platí, že maximální odepisovaná částka je 12 tisíc korun. Pro uplatnění daňového odpočtu je třeba splnit zákonem stanovené podmínky jako je například podmínka shody osoby pojištěného a osoba platící pojištění a daně z příjmu. Pro odpočet zaplaceného pojistného musí pojistné smlouvy splňovat podmínku minimální pojistné částky, která je u smluv s pojistnou dobou od 5 do 15 let 40 tisíc korun a nad 15 let 70 tisíc korun.

Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Leave a Reply

 

Další zajímavé stránky
O tomto blogu

Jsme rádi že jste navštívili naše informační stránky. Na tomto blogu se snažíme shromáždit všechny informace o životním pojištění. Budeme také rádi když přispějete k vylepšení našich stránek svým komentářem.

Prosím vezměte v úvahu, že informace zveřejněné na těchto internetových stránkách nemusí být přesné a aktuální. Přesné informace zjistíte vždy na oficiálních stránkách pojišťoven.

Děkujeme